| avio a întrebat:

Buna seara TPU am instalat Metin2Newbattle si dupa am instalat windows 7 cand intru in metin nu imi merge imi zice Sorry Your system does not support 3D Graphics please check your hardware and system configeration then try again.

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Intră în meniul Start, apoi la Run şi scrie DXDIAG, intră la Display şi vezi dacă la Direct3D Acceleration apare Enabled.
Dacă apare că este Enabled, trebuie doar să schimbi revoluţia jocului din config.

| AlphaOmegaStyl3 a răspuns:

Din pacate eroarea care iti tot apare este din cauza ca nu ai instalat driverul video, sunt foarte sigur de asta. Daca il ai instalat incearca sal reinstalezi daca ai CD sau DVD cu driverul. Funda?