| AndreeaM1 a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu o problema. e urgent...
Am incercat sa imi descarc GameforgeLive pentru metin2ro. Descarc, dau pe instalare. cand sa deschid Gmfl (Gameforgelive) imi spune ca un fisier si anume cu numele msvcr100.dll nu a fost gasit. Mi-a spus la inceput ca imi trebuie spatiu minim 63 MIB. si abia am reparat calculatorul, si am foarte mult loc. Am incercat si in C si in E si in G... nu merge!
Va rog ajutati-ma. puppy dog eyes Funa! Urgent. sad

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu te ajuta prea mult "GameforgeLive"
Ar trebui sa poti juca si fara el. Instaleaza asta, functie de sistem (32, 64 biti):
http://www.faqforge.com/......n-windows/

| AndreeaM1 explică (pentru horia2012):

Am reusit. Nu aveam Microsoft Visula. Dar acum am alta problema. Cand sa dau incepe jocul imi spune ca nu exista un fisier numit "python27.dll". Si il am. Ce are? nu il gaseste... sad Help daca stii! Multumesc :*

| horia2012 a răspuns (pentru AndreeaM1):

Instaleaza asta:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29
Nu se incurca intre ele.

| AndreeaM1 explică (pentru horia2012):

Am zis ca am instalat deja Microsoftul... Si cum adica sa nu se incurce? happy Atunci ce are? big grin

| horia2012 a răspuns (pentru AndreeaM1):

Acum ti-am dat C++2008. Data trecuta ai instalat C++2010.
Sunt diferite. Nu se incurca 2008 cu 2010. Instaleaza-l si vezi daca iti mai face probleme.

| AndreeaM1 explică (pentru horia2012):

Gata. A mers. dar degeaba. cont gol. sad m-am chinuit degeaba. fundita ti-am dat. in sfarsit am aflat ce e ala METIN.
sad