| Katsu a întrebat:

Buna seara tuturor. Cam ce jocuri mi-ar merge pe urmatoarea configuratie: procesor intel de vreo 3ghz, placa video nvidia 256 mb si 1, 5 gb ram, am 512 ram ddr 2 si 1 gb ddr3 iar placa este ddr 2, vreau sa stiu daca are rost sa scot ramii din el(precizati care) si ce jocuri ar merge pe configuratia asta. Dau fundita!

O seara placuta!

1 răspuns:
| trafikantu a răspuns:

Scoate 512 ddr 2 si mai pune 1 gb ddr3 ai ar trebui sa fie bunicel pentru toate jocurile care au cerinte medii. depinde totusi si de placa video mult, iar procesorul nu e cel mai stralit nici el sa stii.

dar ramul de 512 nu e compatibil cu cel de 1gb asa ca ar fi un pas bun sa-l schimbi.

salut.