| anonim_4396 a întrebat:

Știți vreun joc asemănător cu Regatele Renascentiste? Pe acesta nu se mai joacă nimeni.

1 răspuns:
| DataScience a răspuns:

Lord of Ultima (massive multiplayer online)
Travian (fostul triburile.ro)
Imperia Online (dupa parerea mea cel mai satisfacator la nivel de ce upgradeuri/imbunatatiri/armata poti crea,
dar o mapa are o durata de viata definita, o iei de la capat dupa un an sau ceva de genul)
Ikariam (detinut de aceeasi firma al lui gladiatus.ro)
Tribal Wars 2 (upgradeurile la oraselul imprejmuit sunt faine vizual, devin din ce in ce mai spectaculoase)
Grepolis
War2glory
Astro Empires
Alpha Wars

1)Asta e topul recomandat de google pentru jocuri asemanatoare cu Regatele Renascentiste.
2)nu recomand oamenilor astfel de jocuri, sunt efectiv construite cu unicul scop de pay-to-win, care sa iti dea pe moment o falsa impresie de vai cat de tare sunt ca detin atata armata si resurse fata de adversari), neputand ajunge niciodata la performanta unui jucator care plateste, daca joci free(din propria experienta, am platit pentru un astfel de joc sa am cont premium). Frustrante si mult timp pierdut! (invata sa faci un tower defense in Unity pentru Android market de exemplu, o sa ai satisfactie toata viata)