| nuvreausazicnumele a întrebat:

Am achizitionat o placa video gtx 1070 ti Strix si as vrea sa stiu cum fac sa instalez driverul. Driverul il instalez dupa ce pun placa video sau inainte? Trebuie sa actualizez driveul de la placa video veche? NU AM CD!

Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
| Skarr a răspuns:

Nu iti trebuie CD. Montezi totul si cauti pe Google nVIDIA drivers. Acolo intri pe site si alegi model ul pe care il ai. Driverele care vin cu CD urile sunt mereu mai vechi. Nu iti recomand sa le instalez nici odata de pe CD ul care vine cu placa video sau placa de baza.