| RalucaAlex2398 a întrebat:

Am achizitionat un router pentru wi fi si am reusit sa il setez de pe un laptop compaq ( merge si pe telefon ), dar in schimb nu ma pot conecta de pe un laptop Benq ...nu stiu de ce, am nevoie urgenta de ajutor. Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Poate laptopul nu merge din cauza ca nu ai instalat Driverul la internet.
2 Driverul la internet daca nu este instalat nu merge sa ai conexiunea la internet (fie prin cablu sau wifi).

3 Daca iti merge pe un alt laptop sau telefon problema nu este de la wifi (router) problema este de la acel laptop.

4 Instalarea Driverul de Internet se face prin CD/DVD original al lui ori sa descarci de pe saitul sau ori cu un program.