| Albu_Alexandru_1994 a întrebat:

Am GTA IV instalat pe laptop si il deschid joc putin, dar dupa cateva minute imi apare : GTA IV HAS STOPPED WORKING. VA ROG ajutati-ma sa nu-mi mai apara chestia aia...
PS: Am Windows 7 (x64).

2 răspunsuri:
| extazz4you a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar am gasit raspunsul. dai la Computer la propeties dai in partea stanga a ferestrei Advanced system settings apoi ti se va deschide o fereastra in care vei da pe primul Settings. ala de la Performance apoi ti se mai deschide o fereastra in care ai sus Visual Effects apoi Advanced Apoi Data Execution Prevention dai pe pe a 3a aia cu Data Execution Prevention apoi bifezi adoua bulina ai sa vezi tu dai pe bulina cu (Turn on DEP for all programs and services except those I select:, apoi dai pe add si selectei jocu din folderu in care e iconita jocului din folder. sper ca te-am ajutat

| Albu_Alexandru_1994 explică (pentru extazz4you):

Multumesc mult extazz big grin