| oNNeRuNN a întrebat:

Am o intrebare legata de metin2ro! Care sura este mai bun BM sau Tais?

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Depinde. Sura BM este bun la duel dar un ninja pe arc poate sa il termine, depinde care are iteme mai bune. La pvm nu este foarte slab dar nici prea grozav, are protectia intunecata care la P da aparare destul de multa (nu se compara totusi cu corpul rezistent al mentalului). Sura arme magice (nu tais) este mai buna la pvm decat la pvp la lv mare cand ai iteme foarte bune si toate vrajile P. La duel este foarte util impotriva razboinicilor pe corp fiindca poate sa le anuleze aura si atunci devin aproape inofensivi. Sa nu crezi totusi ca sura arme magice este mai bun ca sura magie neagra, chiar si cu spiritul flacarii anulat sura BM poate sa dea un dmg foarte mare cu celelalte skilluri.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

BM este numai de duel happy
Pe TAIS e bun la crescut(pvm), dar la lv mare si cand ai skilluri de la g in sus e bun si la duel happy