| Athem34 a întrebat:

am o intrebare legata de PS4, mai exact PS+. Am citit undeva ca trebuie abonament PS+ pentru jocuri online, si aici curiozitatea mea. Trebuie neaparat abonamentu ala de 50 Euro pe an pentru a juca online? sau poti juca online fara abonamentul PS+? De exemplu : AC 4 Black Flag, sau Splinter Cell Blacklist, merge online, fara abonamentu ala PS+? As vrea sa joc Watch Dogs pe PS4, online, si voiam sa-mi cumpar consola, dar daca necesita PS+, renunt

Răspuns Câştigător
| OctaLoL a răspuns:

Pe PS3 nu necesita PS+ sa te joci online, doar ca sa iei jocuri gratis, in schimb, pe PS4, necesita PS+ pentru a te juca online si iti va da si niste jocuri. Abonamentul acela poti sa-l iei si pentru o luna, nu doar pentru un an, adica 12 luni.

| Athem34 explică (pentru OctaLoL):

Bine, dar dupa o luna trebuie reactivat iar pentru online nu? nu e prea convenabila treaba asta

| OctaLoL a răspuns (pentru Athem34):

Poti sa-l activezi iar cand vrei.La PS4 investesti multi bani, ca la Xbox One, pentru jocuri si multiplayer.Mai ales ca traim in Romania...

| Athem34 explică (pentru OctaLoL):

A, deci si la Xbos One trebuie sa platesti pentru online?

| OctaLoL a răspuns (pentru Athem34):

Da,ca la Xbox 360.Practic este un abonament de 1, 3 sau 12 luni care trebuie sa-l cumperi daca vrei sa vezi tot potentialul consolei, adica jucatul Online, vizionarea diferitor lucruri, unele jocuri gratis(cate 2 pe luna),utilizarea anumitor functii ca browser-ul, Skype-ul de pe Xbox One, functia Snap(probabil)tot pe Xbox One, Game DVR(probabil)pe Xbox One, etc.