| millar a întrebat:

am o intrebare pentru cei ce joaca Minecraft, care este faza cu mai multe packuri nu stiu daca am scris corect, in alta lume, explicati-mi la ce folosesc si ce lucruri noi aduc ele.

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Daca te referi la resourcepack-uri. Resource-pack-urile sunt folosite pentru a schimba designe-ul jocului, sa faci ca block-urile, sabiile, armura, lava, cerul totul, sa arate diferit, poate mai hd, poate mai ciudat. etc

| Perry18 a răspuns:

Daca te referi la texture-pack-uri si resource-pack-uri, primul este folosit la schimbarea infatisarii jocului, adica blocurile sunt colorate in alt mod, iar al doi-lea este folosit pentru schimbarea infatisarii, dar poate implementa si sunete si alte lucruri pur estetice.