| Remus13 a întrebat:

Am o intrebare si doresc sa raspunda doar cei ce se pricep...
As dori sa ma reapuc de Gta san andreas ( online ) [SA:MP], dar am uitat cum trebuia sa-l instalez... stiam ca trebuie sa am gta san andreas instalat in pc si pe urma inca ceva...
Un raspuns bun, care ma ajuta primeste funda+vot.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Trasnea_Vladut_Andrei_1993 a răspuns:

Buna xLuNeTiSTuL!

EU am de foarte multa vreme gta san andreas si samp si este usor sa te poti juca pe samp urmeaza urmatori pasi :

1: Instaleaza gta san andreas!

2: Iati samp de pe acest sait : Download sa-mp-0.3c-install.exe - FisierulMeu.ro dar daca nu merge saitul scrie pe google asa : samp 0.3c download si este a treia varianta

3: ia-l de pe sait si instaleazal :
se instaleaza asa :
1: dupa ce la-i luat dai click pe el!
2: dupa cand iti apare acel setup dai pe I agree
3: dupa il pui sa se copieze in folderul cu gta san andreas
4: iar dupa te duci in folder si acolo o sa iti apara jos samp ( Icoana sampului este o fata sau baiat )
5: intri in el ( in samp ) si o sa iti apara un patrat mare cu detalii
6: tu te duci sus langa bara de sus si o sa scrie File, View, Server, Tools, Help
7: tu ii dai pe Server si ii dai la ad server si acolo scrii cs-area.ro (aceste este un server de romani serverul se va deschide intr-o sap sau o jumate
9: trebuie sa intri in demon tools si sa selectezi Gta stii tu cum l-ai instalat si dupa dai pe acel server si dai Conect

dar trebuie sa scrii si numele tau in mijloc sus!

sper ca am fost de ajutor... fundita?

1 răspuns:
| GabyMirel a răspuns:

Il descarci de aici http://www.sa-mp.com/ si il instalezi in folderul unde ai instalat si jocul GTA SAN ANDREAS si apesi iconita unde scrie SAMP si acolo sus scrii un NICK NAME iar ca sa adaugi un server apesi `v-ul` ala portocaliu din stanga sus si adaugi ip-ul serverului. Bafta la joc.