| Don714 a întrebat:

am o problema am un pc mai vechi si vreau sa pun pe el Minecraft 1.6.4 s-au 1.7.2 si problema e ca nu merge cand il pornesc imi da aceasta eroare :
Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 13.01. 2014 16:03

Minecraft: Minecraft 1.0.0
OS: Windows Vista (x86) version 6.0
Java: 1.7. 0_45, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:237)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:644)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT bfe27bd4 ----------

ce as putea face sa mearga pc are in el procesor dual core de 2.66 ghz 512 mb ram si placa video e de 96 mb ce as putea face sa mearga in afara sa ii cumpar componente cine da un raspuns corect ii dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nejmoq a răspuns:

Intri in Personalization, dupa in Display Settings, apesi pe Advanced Settings, pe Proprietes, pe Driver si Update Driver. Si mie imi facea.