| jeg a întrebat:

Buna TPU mi-am descarcat minecraft 1.1 am auzit c asta este bun pentru windows xp si cand il deschid im scrie :

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 1/6/14 3:04 PM

Minecraft: Minecraft 1.1
OS: Windows XP (x86) version 5.1
Java: 1.7. 0_45, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:230)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:648)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 774b069d ----------

ce este de facut? va rog sa ma ajutati si pe mine dau fundita :X

Răspuns Câştigător
| Puma123 a răspuns:

1. Schimba java sau da update!
2. Ca sa ruleze Minecraft trebuie sa ai 512 Ram sau mai mult!
3. 1.1 E CEA MAI NASPA VERSIUNE i-a 1.7.2 sau de la 1.6.4 in sus!

4. Fundita? big grinwinking happy >.

| jeg explică (pentru Puma123):

Am 1 gb ram big grin asa e cum spui tu era de vina java.
fundita pentru tine :*

3 răspunsuri:
| Rus_Edi_1984 a răspuns:

Windows xp?!?
Clar ca nu merge!
Eu am windows 8 si abia merge!

| Ionescu_Andreea_1986 a răspuns:

1.1 E cea mai proasta versiune. Si eu am windows xp si merge bine ultima versiune 1.7.4 Iti apare eroarea pentru ca nu e cumparat. E cel mai bine sa iti cumperi, eu nu am dat prea mult pe el. Sa sti ca nu e de la windows.