| Ellenna_Alexandrraa_1996 a întrebat:

TPU! Am o problema care ma chinuie de vreo 2 luni. Mi am cumparat un router, l am configurat cum a trebuit, insa cand ma conectez la reteaua wi-fi de pe telefon sau laptop, se conecteaza insa in zadar, pentru ca nu emite internet.pur si simplu, nu functioneaza si stiu sigur ca nu e vina celor de la RDS. Vreo sugestie?

4 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Incearca sa te conectezi si prin cablu sa vezi macar daca functioneaza si/sau ai facut setarile bine.

| Ellenna_Alexandrraa_1996 explică (pentru Ironwin):

Setarile sunt configurate foarte bine, si direct prin cablu functioneaza internetul la laptop sau calculator.

| ekkk a răspuns (pentru Ellenna_Alexandrraa_1996):

Daca zici ca prin cablu nu are nici o problema e logic ca routerul e problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut setarile pppoe, corect si fara sa introduci nimic la name provider sau name isp?
Daca da, si practic tie internetul pe router tot nu functioneaza, cel putin pe wifi din ce ai spus tu, problema este cu routerul trebuie dus la garantie fara a ezita nici o clipa, insa, incearca si de la router sa tragi o mufa la lan1 in pc, si vezi, functioneaza?
Posibil sa fie doar modulul wireless defect nu si restul.