| xVogue a întrebat:

Am o problema cu windows 7 Enterprise sp1. Mi l-a instalat un amic si este doar trial-ul. Cand pornesc calculatorul imi da o fereastra in care spune sa activez windowsul online sau sa fiu intrebata mai tarziu. Cand merg pe my computer la proprietati la ultima optiune imi apare : You must activate today. Activate Windws now. si imi da un Product ID pe care il pot schimba. infine nu stiu ce legatura au astea doua mai exact dar vreau sa stiu ce ar trebui sa fac? daca dau sa il activez trebuie platit sau cum?

1 răspuns:
| hunterpainting a răspuns:

Ca sa il activezi, dai niste bani ei iti dau un product ID pe care il bagi la proprietati acolo.