| RainbowEye a întrebat:

Am o problema... mi-am luat un nou LAPTOP, este foarte bun, merge dar problema e ca eu vreau sa scriu cu,,ă";,,î';,,ș" si,, ț", dar nu pot. Am incercat sa schimb limba la tastatura si am 3 limbi de romana.,,Standart",,,Legacy" si,, Programmers". Din cate am vazut eu la Preview toate sunt la fel doar ca nu stiu cum sa le formulez. Adica : shift+a=...; sper ca ati inteles ce vreau sa spun. Primul raspuns bun care imi merge va primi ca rasplata o funda!

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Nu,in bara de activitati jos, clic pe EN si schimbi in RO cand scrii cu diacritice.

| RainbowEye explică (pentru Sihastrul):

Multumesc. Nu il vazusem pana acum

| Sihastrul a răspuns (pentru RainbowEye):

Mi-a facut placere, zi buna sa ai!