| Julian_Mad_1995 a întrebat:

Buna TPU am si eu o Nelamurire am si eu un stick care nu imi mai merge USB STICK il introduc in Pc-ul meu Mentionez utilizez Win10 si nu imi gaseste deloc USB in My Computer cand il introduc am incercat si in alte Pc cu Win 7/Xp si in dar doar in Pc cu windows Xp mi-a fost detectat USB dar cand doream sa il Deschid Imi aparea Mesajul (please insert disk into removable disk e) are cineva orice ideea cum as putea sa imi recuperez informatile de pe stick-ul usb Dau funda Serios si daca cineva ma poate ajuta pe bune "Sunt Disponibil sa Platesc Serviciul" am nevoie urgenta sa scot anumite inf de pe acel stick daca cineva are ideea cum se rezolva FACEBOOK-ul meu este Mad Spike Julian.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Ce spui tu suna a firmware defect. inaintea cipului ce stocheaza informatia are un alt cip care face posibila comunicarea intre pc si cipul de stocare. Din pacate daca este el defect nu ai decat sa apelezi la servicii de recuperari de date care nu sunt ieftine de loc (Ex Bit Data Recovery).Pot incerca totusi cu Team Viewer sa vad care e treaba.