| TheSpectacularSpidey a întrebat:

am un laptop Acer Aspire 5349 si abia i-am instalat Windows XP dar am o problema si anume, nu stiu care este driverul de net pentru laptop, pana acum am avut windows 8 si driverele erau deja instalate.
Stie cineva cum se numeste driverul si de unde as putea sa-l downloadeaz pentru ca a apoi sa il pun pe un CD si sa il copii pe laptop?

PS pe laptop am vazut inscriptionat ceva gen"Acer Nplifity 802.11 b/g/n.Asta o fi driverul de net|? Ca eu l-am cautat pe net si am gasit mai multe variante de ex Inet, Atheros, etc

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Device Manager si vezi ce drivere ai cu semnul intrebarii ca in poza asta http://www.laptopish.com/wp-content/uploads/2012/07/HM65-AHCI.jpg
Acelea sunt drivere lipsa si trebuiesc instalate!
Da-mi numele lor de acolo!

DEVICE MANAGER -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK