| Felix_Remus_1990 a întrebat:

Am un laptopt Toshiba cu un procesor i5 si o placa video Nvidia Geforce Gt 525M si 6GB Ram.Ce jocuri de calitate pot juca pe el fara nici o problema?

Răspuns Câştigător
| MariuX a răspuns:

The Elder Scrolls V Skyrim
Call of Duty Ghosts
GTA 4
Euro Truck Simulator 2
Left 4 Dead 2
Battlefield 4
Hitman Absolution
Far Cry 3
FIFA 14
Car Mechanic Simulator 2014
Payday 2
RUST
Mortal Kombat Komplete Edition
Saints Row The Third
Saints Row 4
Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms (E GRATIS PE STEAM)
Minecraft
Terraria
Castle Crashers
Call of Duty Black Ops 2
Battlefield 2
Warcraft III Frozen Throne
MTA
SWAT 4
Worms 4 Mayhem
Worms Ultimate Mayhem
Limbo
Eu cam atat joc : )) (sper sa nu ti se para putine)

9 răspunsuri:
| MariuX a răspuns:

Ai un laptop foarte bun
Laptop-urile nu prea sunt bune pentru jocuri
1. Se poate strica tastatura
2. Display-ul
3. Nu mai stiu ce
Nu conteaza asta, nu te pun sa iti cumperi calculator acum
Intra pe acest site si poti vedea ce jocuri iti merg : http://www.systemrequirementslab.com/cyri
Atentie!
Chiar daca nu ai procesorul sau video cardul cerut de joc, tot o sa iti mearga, dar putin mai greu :D
Bafta!

| Felix_Remus_1990 explică (pentru MariuX):

Eu is pe calculator ca pe laptop n-am net si pc-ul e slab il folosesc doar sa descarce jocuri si sa le pun pe laptopt.Imi poti zice tu niste jocuri faine? Te rog

| Felix_Remus_1990 explică (pentru MariuX):

Doar inca ceva.Crezi ca as putea sa joc pe high settings jocurile? Sau le las pe mediu ca sa nu sara placa video in flacari.

| MariuX a răspuns (pentru Felix_Remus_1990):

Nu o sa iti sara in flacari
Eu am calculator si acelasi sistem ca tine mai putin procesorul si placa video amandoua de la AMD
Pai vezi si tu ca daca le dai pe HIGH o sa ti se miste putin mai greu.
Mai bine le lasi asa cum sunt ele se fac automat
Putine dintre ele sunt pe LOW EX: battlefield 2, FIFA 14(ma adaugi pe skype si iti spun cum sa faci setari la el si sa dai pe HIGH, pentru ca nu le poti schimba din joc)

| Felix_Remus_1990 explică (pentru MariuX):

Zi-mi id-ul tau pe skype.

| MariuX a răspuns (pentru Felix_Remus_1990):

Ghipsm

| Vlad_Dumitras_1976 a răspuns:

Pai niste jocuri foarte calitative ar fi Prototype ( 1 si 2 ), Cs GO, Battlefield4. Totusi, mariux are dreptate, pe laptop nu prea merge sa te joci jocuri.

| Felix_Remus_1990 explică (pentru Vlad_Dumitras_1976):

Stiu dar sper c-ai citit ce componente are laptopul.Are un procesor foarte puternic si o placa video destul de buna merge sa joc pe high.Joc outlast-ul pe high si merge fara probleme.

| Felix_Remus_1990 explică (pentru MariuX):

Mersi mult de jocuri is foarte faine.Acuma vreau sa termin outlast-ul si sa incep dishonored si Swat 4 si Fifa 14.

| MariuX a răspuns (pentru Felix_Remus_1990):

The Elder Scrolls V Skyrim
Call of Duty Ghosts
GTA 4
Euro Truck Simulator 2
Left 4 Dead 2
Battlefield 4
Hitman Absolution
Far Cry 3
FIFA 14
Car Mechanic Simulator 2014
Payday 2
RUST
Mortal Kombat Komplete Edition
Saints Row The Third
Saints Row 4
Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms (E GRATIS PE STEAM)
Minecraft
Terraria
Castle Crashers
Call of Duty Black Ops 2
Battlefield 2
Warcraft III Frozen Throne
MTA
SWAT 4
Worms 4 Mayhem
Worms Ultimate Mayhem
Limbo
Eu cam atat joc : )) (sper sa nu ti se para putine)