| sebywise a întrebat:

Buna TPU.
Am un Modem Huawei smartax mt882 de la romtelecom.
La el este connectat un router D-link DIR-501.Intrebarea mea:
Este posibil ca Modemu sa se fi transformat in router? Pt ca la redirecte nu mai fac dropuri deloc.

Răspuns Câştigător
| Radoi21 a răspuns:

Modem=router! Daca vrei sa faci dropuri[redirectati], trebuie sa faci port forwarding!
Uite ai aici un tutorial: http://www.inpc.ro/erori-clicknet-dialup/huawei/port-forward-mt882hg520s dar la ip adress trebuie sa pui ce ip ai tu de LAN! START->Control Panel->Network connections
Aici dai dublu click pe Local Area Conection si dai pe Support si ai acolo "IP Address" [acela e IPul de LAN]
Sper ca te-am ajutat, ca si mie mi-a mers.
PS: Firewall OFF [exceptii dezactivate]