| thekiller321 a întrebat:

Buna TPU.As dori sa cumpar o placa video, dar nu stiu daca este compatibila cu pc-ul meu.Cum imi dau seama daca este compatibila.

Răspuns Câştigător
| FirstplaceXXX a răspuns:

Atunci iti merg orice model doresti. Doar ai grija sa aiba iesire vga!

2 răspunsuri:
| FirstplaceXXX a răspuns:

Placile video sunt:
AGP (pc-uri mai vechi)
PCI-expres(pc-uri mai noi)
Daca stii modelul placii de baza cauta pe google ce placa video suporta, sau mai poti afla din: Control Panel > System and Security > Administrative Tools > Computer Management.

| thekiller321 explică (pentru FirstplaceXXX):

Este PCI-expres

| FirstplaceXXX a răspuns (pentru thekiller321):

Atunci iti merg orice model doresti. Doar ai grija sa aiba iesire vga!