neluL
| neluL a răspuns:

Merge si 2.0? Nu e cazul sa faci economie tocmai la placa de baza! Si cauta sa aiba si USB 3.0, daca ar mai fi si ATX, ar fi si mai bine! NU M-ATX! Eu ti-am dat un exemplu asa la repezeala dar daca nu te pricepi, iti aleg eu una. Si totusi sfatul meu este sa alegi un procesor de la Intel de ultima generatie si atunci ai si PCI-E 3.0! Placa video o sa fie trasa inapoi de procesor in cazul tau. Daca alegi un Haxwel 5 ai si PCI-E 3.0 ai si USB 3.0 ai si ATX ai si SATA 3 ai si audio 7.1...

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Procesorul nu merge pe placa de baza aleasa de tine! Pe placa aceea de baza merg procesoarele Core i7, Core i5, Core i3. Schimbi procesorul sau placa de baza!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Dar vreau top procesor amd ca lucreaa bine cu ati acela

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am inteles ce vrei! Vrei top sau tot?
Uite o placa de baza ieftina pentru procesorul ales de tine:
http://www.cyberport.ro/......tx-4230005
SAU alege tu de aici http://www.mediadot.ro/placi-de-baza/filtre/socket-am3-plus/

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Dar radeon 7950 merge intr-o placa de baza cu pci express 2.0?

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Dar am auzit ca Intel si amd nu se descurca bine amandoua

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge si pe o placa pcie-2.0. Se descurca foarte bine AMD cu Intel. Procesorul ajuta placa video in multe cazuri.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Ok. Dar stii ca eu am vrut sa iau un gtx 670 dar am vazut ati acesta si mi-a placut mai mult

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

GTX 670 este peste Radeon 7950. Chiar am vrut sa ti-o recomand!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Da un i3 merge. Acesta : http://www.mediadot.ro/......bridge-box
E bun pentru placa video?

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge! E aproximativ la fel cu AMD-ul, o idee mai performant in single core! Te-ai putea orienta spre asta http://www.mediadot.ro/......d-2500-box

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge si 2.0? Nu e cazul sa faci economie tocmai la placa de baza! Si cauta sa aiba si USB 3.0, daca ar mai fi si ATX, ar fi si mai bine! NU M-ATX! Eu ti-am dat un exemplu asa la repezeala dar daca nu te pricepi, iti aleg eu una. Si totusi sfatul meu este sa alegi un procesor de la Intel de ultima generatie si atunci ai si PCI-E 3.0! Placa video o sa fie trasa inapoi de procesor in cazul tau. Daca alegi un Haxwel 5 ai si PCI-E 3.0 ai si USB 3.0 ai si ATX ai si SATA 3 ai si audio 7.1...