| Gabigabriellll a întrebat:

Bună TPU! când eram mic ma jucam un joc pe un site,nu mai țin minte ce era miniclip,a10, etc,i in acest joc erai adus cu o navă iar tu erai un extraterestru nu mai știu despre ce era dar chiar vreau sa imi aduc aminte de el

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Salut, jocurile de pe platformele pe care le-ai pomenit se jucau prin intermediul browserului de internet, si erau accesibile datorita instalarii in PC a softului Adobe flash player -soft care mai tarziu s-a depistat ca avand hibe majore de securitate (pe scurt se putea exploata>>n.r. aici de la exploit)

Nu ai sa gasesti nicaieri acele titluri pentru ca ele erau jocuri de categoria B, care nu au primit inregistrare internationala (si cod de identificare) asa cum au jocurile de pe PC sau console!
Daca ai avut vreodata un joc fizic de PS1-PS5 ai vedea pe coperta lui si un anumit cod, care-l identifica ca si titlu, cine l-a creat cine l-a distribuit etc de aceea aceste jocuri de console sunt aparent usor de gasit si dupa 10-15-25 de ani de la lansarea lor.
Si nu este valabil doar la jocurile de PlayStation, cat si la xbox, Nintendo etc este la fel in cazul jocurilor fizice, cat si cele digitale, dar eu m-am referit prin exemple la cele format fizic.
Practic jocurile tip flash de care ai pomenit mai sus, nu sunt identificabile!