| AndreeeeeeeeeeeeeeBlabla a întrebat:

Nu stiu categoria potrivita pentru asta, dar sper ca merge. Deci sunt super trista si imi vine sa plang incontinuu. Nu mi s-a intamplat nimic, dar ieri stateam cu varul meu mai mic cu 2 ani. SI ne-am adus aminte de tot. Noi cand eram mici eram 4 verisori si nu avem frati si ne jucam mereu impreuna. Cel mai mare acum are 15 ani, si va dati seama ca nu ne mai jucam ca si copii sau chestii din astea, dar imi aduc aminte ce ma distram cand eram mica si acum tot e plictisitor. Si era asa frumos, si acum stam toti separati cum ar fi. Cel mai mare cu prietenii lui, celalt cu prietenii lui, eu si varul celalalt noi si rietenii nostri si totul e monoton si foarte plictisitor si simt ca NU vreau sa cresc! vreau s-a dat timpul inapoi sa fie totul frumos, sa ne jucam! Ce credeti ca am? E un inceput de depresie sau ceva? sad Eu nu cred dar nu stiu. Si ce ar trebui sa fac sa nu mai fiu asa trista si melancolica cum ar fi. Eu acum stau cu varul meu si mai avem putin si plangem cand ne amintim. Voi ce ati face? Ce credeti ca e starea asta de tristete?

5 răspunsuri:
| NoRegretsxx a răspuns:

Da e nostalgie, melancolie.
Gasiti activitati constructive, creative si amuzante tipic varstei voastre si puneti-le in practica. happy

| deliqventa13 a răspuns:

Nu intri in depresie.Treci printr-o perioada mai dificila.Si eu cand imi amintesc de copilarie sunt nostalgica dar imi trece repede.Eu zic sa va distrati si sa ascultati muzica vesela big grin

| Mimzy a răspuns:

Aww...Cat de frumos, sunt impresionata de ceea ce ai scris sa stii.Nu multe persoane au aceasta sensibilitate asupra trecutului lor.Inseamna ca sunteti niste persoane sensibile(in sensul bun al cuvantului). Aceasta nostalgie este bazata pe amintirile pe care le ai alaturi de verisorii tai.Ce ar fi sa ii sunati si sa ii chemati afara. Vorbiti despre cum era si amintiti-va ce faceati.Veti ajunge sa cotrobaiti prin amintiri si te vei regasi cu ei vorbind despre asta! Poate va veti distra!

Sper mult de tot ca te-am ajutat! ^_^

| Anitnerolf a răspuns:

Buna! Depresie nu este in niciun caz, ba chiar e normal.Tu crezi ca esti singura care NU VREA SA MAI CREASCA si vrea sa dea timpul inapoi, sa fie din nou copil, sa se joace? Nu, nu esti. Cum timpul nu-l poti da inapoi, ca de, nu s-a inventat masina timpului pana acum, poti aranja o intalnire cu verisorii tai, discutati, amintiti-va impreuna de ce faceati voi cand erati mici. O sa va simtiti grozav, zic eu. Tu doar incearca sa faci in vreun fel sa va intalniti cu totii, mai ales ca acum e vara, vacanta, perfect! Daca as avea vreo putere magica, iti jur ca te-as ajuta, te-as duce inapoi in timp. Hi hi! :*

| Lazaroiu_Simona_1999 a răspuns:

Deci trebuie sa te linistesti si sa te gandesti ca dac plangi nimic nu va rezolva! :*. nu ai cum sa opresti timpul in loc e imposibil! asa ca bucura.te de fiecare secunda petrecuta cu prietenii tai si verii tai!