| Merigirl a întrebat:

Ce este Steam? Am vazut multi youtube-ri ca il folosesc si nu stiu ce rost are.

Răspuns Câştigător
| Ionutux a răspuns:

Team-ul este un program gratis, nu platesti ca sa-l downloadezi sau sa-ti faci cont, cu acest program unele firme in special valve distribuie jocurile lor. Pentru a juca ceva cu steam trebuie sa cumperi jocul apoi bagi acel cd-key in steam si o sa-ti apara in lista cu jocuri, daca ti-e lene sa instalezi jocul de pe cd/dvd si ai conexiune buna la internet il poti chiar downloada de pe serverele lor. La toate jocurile iti face update automat.