| FFG454 a întrebat:

Ce jocuri, imi recomandati pentru laptopul meu Acer Aspire 7739g procesor Intel core i3 370m quad core 2.4 ghz, placa video nVIDIA geforce 520m 1gb, 4gb ram, windiws 7-64 bit? Fara Far Cry 3, Mafia 2, GTA 4, SA, VC, COD MW 3, 4, Outlast. Battlefield 1, 2... Ca le-am avut, si sa nu fie jocuri gen fantasy.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai sunt multe. Decat sa-ti scriu aici un ditai pomelnicu cu 'n' jocuri pe care le poti juca pe acea confguratie, iti recomand sa intrii pe site-ul : http://games.gamepressure.com/ ( ai toate jocurile din lume acolo )
Ca sa fii sigur ca pc-ul tau ruleaza un joc, intra pe site-ul : http://www.systemrequirementslab.com/cyri si vei putea vedea acolo daca merge, sau nu.

Bft!

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Sleeping dogs, portal 2, bully scholarship edition, left 4 dead 2, max payne 3, euro truck simulator 2, payday 2, borderlands 2, bioshock infinite, battlefield 3 si 4, crysis 2 si 3, prototype 1 si 2

| FFG454 explică:

Dragos Florin Veve 1996, zca survival cel mai bun e outlast :p

| CiobanDarius a răspuns:

Incerca Fifa15 sau Terra :X

| Dragos_Florin_Veve_1996 a răspuns:

In principiu am un laptop in aceeasi conditie, iar jocurile ce ti le voi spune iti vor merge garantat si fara lag.
Pentru inceput iti recomandat seria de jocuri assassin's creed ( le-am jucat pe toate si le-as mai juca de inca 10 ori ).
Apoi iti recomand seria de jocuri Saint's Row I-IV ( super distractie, foarte funny, e complet o nebunie jocul, dar crede-ma o sa iti placa )
Iti mai recomand Just Cause 2, Sniper ghost warrior 2, Arma 3.
Iar daca vrei ceva de genul survive atunci iti recomand State of decay, The stomping land, 7 days to die si un joc nou aparut numit The forest ( care este inca la inceput si nu este dezvoltat complet, dar foarte distractiv si cu o grafica super )
PS: acestea sunt jocuri pe care eu le-am jucat si in mod garantat iti vor merge si tie fara probleme. Sper ca ti-am fost de folos happy