| 0anaLovesHIPHOP a întrebat:

Cum pot intoarce un video? Prietena mea a filmat cu telefonul meu, si era in format landscape [peisaj], si l-a tinut drept. Pe pc trebuie sa tin gatul intors ca sa pot viziona filmuletul. Solutii?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in "your computer"-> search si cauta movie maker, deschizi programu, dai import video, se deschide o fereastra, dai dublu click pe film si dupa aia il tragi in josu pagini din movie maker, dupa aia click dreapta pe el - video efects - si dai in jos pana iti apare rotate to 90 sau 180 sau 270 grade, iti alegi cum vrei. dupa aia salvezi filmu unde vrei tu si gata! Daca nu ai programul il gasesti aici http://download.chip.eu/ro/Windows-Movie-Maker-2.0_92499.html
Bafta! (Orice soft de editare in care ai optiunea "rotate image" merge)

| Liviut_Liviu_1996 a răspuns (pentru neluL):

Buna neluL am intrat la movie maker si dau import video si nu imi apare deloc videoclipul care vreau sa-l intorc dce? te rog sa imi spuna si mie cineva de ce?

| neluL a răspuns (pentru Liviut_Liviu_1996):

Pentru ca este intr-un format care nu este suportat de Movie Maker! Trebuie sa-l convertesti din formatul tau in AVI sau WMV.

4 răspunsuri:
| thegame9 a răspuns:

Mersi mullttt neluL big grin

| 0anaLovesHIPHOP explică:

Nu stiam ca merge cu movie makerlaughing, Thanks!