| AdeDm a întrebat:

de ceva timp ma confrunt cu o problema cu Pc-ul. De fiecare data cand incerc sa intru pe orice pagina, nu conteaza ca vreau sa intru pe Facebook, Youtube sau pe oricare alta, ma redirectioneaza si abia dupa vreo 3 incercari reusesc sa accesez pagina dorita. Stie cineva cum as putea rezolva problema asta?

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Da, de cele mai multe ori se intampla de la instalarea programelor. Daca dai repede Next, Next, Next si nu debifezi Extensiile, ti le baga pe Google Chrome. Unele pot fi chiar virusi ( ca in cazul tau, iti da redirect pe alta pagina ). Aici iti explica pas cu pas cum Activezi/Dezactivezi extensiile : https://support.google.com/chrome_webstore/answer/187443?hl=ro

3 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai depinde si unde te redirectioneaza. Daca intra pe o pagina cu reclame fake, intri pe Google si descarci AdBlock, il gasesti acolo. E foarte bun, e o extensie la Google Chrome si te ajuta enorm. Daca te baga pe alte pagini sau chiar iti inchide internetul poti sa dai la Optiuni Chrome si acolo trebuie sa gasesti pe undeva Extensiile, le dezactivezi toate pe care stii ca nu le-ai pus tu acolo. Poti incerca ambele metode. Daca nu merge lasa un comment jos si te ajut. Funda? ^^

| AdeDm explică (pentru RocKzZ):

Pai mai mult "ma regasesc" in cea de-a doua varianta dar eu nu am pus nici o extensie nimic, si asta o stiu sigur pentru ca nu as stii de unde sa fac treaba asta. Dar nu-i posibil sa am problema asta din cauza unui program pe care l-am instalat sau ceva de genul? Si daca s-ar pune problema sa fi activat vreo extensie, asa cum spui tu, unde anume ar trebui sa intru sa o dezactivez?

| AdeDm explică (pentru RocKzZ):

Multumesc, am reusit sa-mi rezolv problema. happy

| RocKzZ a răspuns (pentru AdeDm):

Da, de cele mai multe ori se intampla de la instalarea programelor. Daca dai repede Next, Next, Next si nu debifezi Extensiile, ti le baga pe Google Chrome. Unele pot fi chiar virusi ( ca in cazul tau, iti da redirect pe alta pagina ). Aici iti explica pas cu pas cum Activezi/Dezactivezi extensiile : https://support.google.com/chrome_webstore/answer/187443?hl=ro