| vladutzumuresan1996 a întrebat:

De curand am descarcat jocuri pentru alte platforme precum wii, playstation si xbox, am si emulatoare la fiecare dintre ele. Problema este ca jocurile descarcate sunt in format winrar si de exemplu pentru wii am dolphin si nu poate deschide arhiva, la fel si celelalte. Cum pot rezolva asta?

2 răspunsuri:
| Rockett a răspuns:

Arhivele pot avea formate diferite, incerca sa vezi ce fel de format este si sa descarci un pack cu toate winrar-urile, zip-urile etc. si incerca atunci, in caz de tot nu merge cauta tutoriale pe yt.

| Flaviu_Moldovean_1976 a răspuns:

Parerea mea este ca poate ai luat cel fake/original.Sa mai intamplat sa bagi un DVD de pc in PlayStation/Xbox etc, si sa se intemple sa fiu formate winrar.Zic ca ar fi bine sa dai un restart la platforma pe care o ai sau cumpara alta Caseta de joc doar ca sa nu schimbi jocul.Ex.Tu ai Mortal Kombat originalul.Dar jocul nu merge pe platforma ta.Si iti iei acelasi DVD dar Edition. Sper ca te-a ajutat acest raspuns.