| اندريه_كوزمين_1989 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un galaxy s3 19300 si dubios este ca nu are pe el android ( pe net am vazut ca ar trebui sa aiba 4.3) la mine nu-l are, dar totusi are jocuri care ruleaza cu android de pe Play Store! Cel ce orezolva are funda!

Răspuns Câştigător
| Skilline2012 a răspuns:

1.Cauta in meniu "Magazin Play".
2.In setari cauta "phone information" sau "telefonul meu", depinde in ce limba il ai, dupa vezi ce-ti zice la android version si da-i de cateva ori click pe chenarul acela pana iti apare o poza, trebuie sa iti apara una cu jeleuri

Daca nu gasesti nimic din ce ti-am enumerat mai sus inseamna ca ti-ai luat o mare teapa cumparand o facatura si nu ai ce sa rezolvi decat returnand telefonul. Daca iti merg fisierele.apk nu inseamna ca e pe Android.