| SergiuDani2001 a întrebat:

Deci samanul este considerat del mai slab caracter de pe metin2 eu nu cred asta happy voi ce ziceti un sura e mai tare ca un saman?happyInfine acum fiecare caracter e bun daca stii sa joci pe el dar totusihappy.
Daca se poate ce bns sa pun pe itm sa fie bun contra sura sau sa scap de risipirea >aiahappy Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Samanu chiar e cel mai slab caracter. orice ai pune pe el tot slab ramane. ai impresia ca e bun doar pentru ca nimeni nu are aparare clopot sau evantai pe setu de gramada, nici seturi 1-1 nu se prea fac vs saman; se fac dar nu complete sau perfecte. samanu leac e totusi putin mai bun.
legat de bonusuri vs sura am:
pai pe arma sa ai sura fatala si patrundere; (daca esti saman leac sa folosesti evantai)
colier (colier lacrima pentru saman buf si colier de 38 pentru saman leac) aparare sabie, 2k pv, 10critica; papucii cu aceleasi bonusuri. (papuci phoenix de 55 sau qilin de 70)
pe scut 12int 10hh imun si 10 sau 15% blocare atac corporal (scut leu bineinteles)
bratara 2k pv 10hh 10patrundere
coif d'ala de 60 cu 10hh, 8otravire, 8viteza atac.
cercei 10hh 15sabie. (cercei de 54)
armura 2k pv 15sabie 50valoarea atacului. (daca esti saman leac pui 20 farmec in loc de 50 atac)
de risipirea aia nu poti scapa; sansa ca tu sa primesti risipirea conteaza doar de cate puncte are ala la inteligenta. adica daca are full int atunci aproape sigur primesti risipirea.