| anonymous09 a întrebat:

in legatura cu grepolis, as vrea sa stiu cum se construieste un nou oras?

Răspuns Câştigător
| iulian9 a răspuns:

Deci eu joc grepolis de 2 ani si e fff simplu
pentru a intemeia un oras asa cum vrei uh te uiti pe harta si vezi o "sageata micuta" cu vf in sus dai pe ea si zice acolo k apele is linistite pamant fertil bla bla bla chestii
decisadtrebuie sa ai academia la 20 portul la 20 si nava de colonizare cercetata si construita
apoi revii la fereastra unde ti-am zis mai sus si dai intemeiere oras cu niste nave, armata si nava de colonizare dureaza katr dureaza pana ajunge depinde cat de departe e apoi dureaza 12 ore sa il intemeieze apoi iti da un oras de 700 de puncte pe care trebuie sa il faci mare si apoi sa faci altele la rand

3 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Nu e asa deloc cum s-a spus mai sus, gasesti un loc potrivit, iti trebuie nava de colonizare si pct de cultura necesare, dureaza 12 sau 24 de ore, se ia de la 750 de pct cel nou cu 170 de populatie si cu niste cladiri crescute... uite, id meu e roby_roby719
intrasati dau mai multe detalii.

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Greu, deci pur si simplu de assezi pe un loc si iti construiesti un oras! Trebuie sa ai o anumita evolutie. Mai mult nu stiu, deci succes!

| Tribalm a răspuns:

Prin colonizare sau cucerire depinde pe ce sistem de cuceririre joci, eu joc grepolis de mai bine de 2 ani