| TrainStation_A_Ionutz_1974 a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva sa-mi creez un site pe wordpress? Sunt incepator si nu stiu cum sa incep... subiectul ar fi hamsteri :D, stiti cum l-as putea face site-ul sa arate ceva de genul: http://firsthamster.wordpress.com/.
Trebui descarcat un program special pentru asa ceva si apoi postat?
Va rog ajutati-ma... dau funda :D

Răspuns Câştigător
| MascaDeCatifea a răspuns:

Nu trebuie descarcat nimic, totul este din meniul site-ului.
Cand iti faci blog-ul ai 'Panou control'
In partea stanga ai mai multe legaturi, de la 'Aspect' modifici tema.
Ca sa ai pozele si restul asezate ca pe acel blog totul se face prin postari. Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai nelamuriri nu ezita sa ma anunti.

| TrainStation_A_Ionutz_1974 explică (pentru MascaDeCatifea):

Da cum pot sterge o postare? Pot sa schimb numele blogului?

| MascaDeCatifea a răspuns (pentru TrainStation_A_Ionutz_1974):

Dai editeaza postare si o poti sterge[mutare la gunoi], da poti de la Setari meniul general.