| anonim_4396 a întrebat:

Ma joc Minecraft pe singleplayer si imi face lag.De ce si cum rezolv?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e vorba de asta
si cand minez imi face lag

| Bobby711 a răspuns:

Cand explorezi mapa jocul genereaza obiecte noi daca mergi prea mult e normal sa patesti asa mai ales daca esti pe creative si zbori calculatorul tau nu e asa perfoarmant daca nu poti sa duci nici minecraft cum trebuie.Ca sa nu mai ai probleme incearca sa te limitezi la o zona si nu mai explora sau construi obiecte complexe.

| cozmin_5916 a răspuns:

Ai incercat sa joci cu setarile grafice pe low?

| anonim_4396 explică (pentru cozmin_5916):

Da!

| Alexandrion30 a răspuns:

Încearcă să dai setările mai low dacă vrei fps în plus ia programul razer cortex game booster.