| iLovePizza51 a întrebat:

Mi-am achizitionat un XBOX 360, generatia mai noua, daca stiti, cu 250GB, varianta neagra. Si acum doresc sa-mi cumpar jocuri, normal. Jocul care vreau sa-l cumpar e PROTOTYPE 2. Problema: M-am uitat pe eMag si am obervat ca acolo costa 120LEI. Dupa m-am uitat pe Altex si l-am vazut la 40LEI. Care este diferenta? Cel cu 40LEI este pentru variata veche? Nu cred, deoarece emblema de la XBOX arata a fi pentru varianta noua. ( cel vechi este XBOX 360 CLASSIC? )
V-as ruga sa vizitati cele 2 site-uri si sa va uitati si sa imi spuneti va rog frumos daca este vreo diferenta intre cele 2. La eMag am mai vazut si Darksiders II la 239, tot pentru XBOX 350 in timp ce la Altex e 60LEI. Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine. CINE ARE CHEF DE SCRIS SI DE LAMURIT PRIMESTE FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Yuzoo a răspuns:

Nu are nicio legatura, preturile sunt diferite, din cate pare ai dreptate sunt pentru xbox 360...Practic ar trebui sa mearga si daca ar fi pentru varianta veche de la xbox nu are nicio legatura. E exact ca la ps2, Ps2 citeste jocurile lui de ps2, dar si cele de ps1, cred ca asa functioneaza si la xbox 360 varianta nouta cu cea veche, doar ca varianta noua are cate ceva in plus.