| Tudose_Marian_1998 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop "Acer" cu urmatoarele accesorii:
-Intel Core B950 processor;
-15.6" HD LED LCD;
-Intel HD Graphics;
-3GB DDR3 Memory;
-320 GB HDD;
-DVD-Super Multi DL drive (neinteresant);
-Acer Nplify 802.11b/g/n;
-6-cell Li-ion battery (neinteresant).
Si merg jocuri mici gen Counters Strike 1.6, Zuma Revenge. Am instalat GTA, NFS, Metin2 (Ro; Black; Lock; Mondial; ValMondial) si nu merg jocurile astea. Ma intereseaza daca pot face sa mearga macar Metin2. Cand dau dublu-click pe client sa intru in el imi da o eroare numita LOG cu textul: "Sorry, Your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configuration then try again." Am auzit ca trebuie sa instalez graphic de pe CD laptop-ului, si am incercat, doar ca imi zice ca exista in PC. Ce trebuie sa fac? Multumesc.
P.S.: Laptopul este cumparat nou-nout din magazin foarte bun si a costat 1, 700 lei.

Răspuns Câştigător
| BCosmyn a răspuns:

Ai instalat toate driverele? in special pe cele de la placa video?

1 răspuns:
| I0nUtZ26 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si baga`ti toate driverele mai ales alea de la placa video!