| Randy2134821395 a întrebat:

TPU am o intrebare am la laptop un procesor Intel B970 processor (2. 3Ghz, 2MB L3 cache) e bun de ceva? laptopu mai are 500 HDD, Intel HD Graphics 15.6 HD LED LCD, 4GB DDR3 Memmory,DVD Super Multy DL drive, Acer Nplify 802.11b/g/n, 6-cell li-ion battery...e bun de ceva?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca e bun, nu prea merg jocurile pe el, are placa video Intel, dar poti umbla pe net sau sa vezi filme.pentru gaming recomand desktop.

| Randy2134821395 explică (pentru anonim_4396):

La ce te referi cand zici pentru gaming recomanzi desktop?
oricum cand ziceam daca e bun de ceva la jocuri ma refeream! ca ar merge multe jocuri faine daca as fi avut placa bunacrying

| anonim_4396 a răspuns (pentru Randy2134821395):

DA dar din pacate la laptop-uri nu prea ai cum sa schmbi placa video. Oricum laptop-urile nu tin la gaming, se duc repede.Se incing ca naiba.

7 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

E ok. Dar placa video e integrata si nu te poti juca jocuri calumea. E mai mult mutimedia/office laptopul tau.

| Randy2134821395 explică (pentru Trynda):

Si ca sa schimb placa cat m-ar costa la un laptop?
adica ma rog sa pun placa video de 1 gb!

| Randy2134821395 explică (pentru Trynda):

Si cat m-ar costa sa ii schimb placa sa ii pun una de un Gb?

| Trynda a răspuns (pentru Randy2134821395):

Pai la laptopuri nu se pot schimba placile video. Trebuie sa schimbi placa de baza cu totul si placa de baza inseamna cam tot laptopul happy. Deci mai bine ramai cu acela sau iei unul nou decat sa iei o placa de baza noua.

| Geanina1895 a răspuns:

Poti juca pool pe mess!