| AleXei000 a întrebat:

Mi-am facut cont pe pockie ninja si nu stiu bine engleza si nu ma pricep daca se poate sa-mi spuneti sugestii cum fac arma cu + sau armura acesorile!
Mai e o faza am inteles pentru a + o armura ai nevoie de 3 eu am 1 dar de unde mai fac rost?
Uitati id de mess
alexei999dumitru

Răspuns Câştigător
| WhiteJoker a răspuns:

1.Monstrul(se cheama Pet) se pluseaza la fel ca outfitul(ti-am mai zis ce inseamna), trebuie sa ai 3 monstri la fel ca sa faci unul +1.Vezi ca de la +2 sansa de reusire va scadeacrying.
2.Aia care o ai +0(personajul) il plusezi cu 2 la fel.
3.Aia care o gasesti in itemshop nu poate fi plusata, doar inbunatatita(dar nu merita imbunatatita, parerea mea)

In joc am lvl 70 cu sage naruto +18 si hebi sasuke+18 pe server 32(Dangai)

6 răspunsuri:
| WhiteJoker a răspuns:

Am cateva chestii sa-ti spun:

1.Ca sa plusezi o armura(se cheama Outfit sa stii) trebuie sa ai 3 la fel si daca le ai dai pe backpack(inventar)si cauta un buton cu Sinthesis(cv de genu si acolo le pui pe cele 3)

2.Itemele (accesoriile si armura) le poti obtine de la Item shop(da ti le da cel mult cu 2 statusuri, 2s) sau de la slot machine sau valhalla.

3.Ca sa joci pokcie ninja calumea invata ceva engleza.

Cam atat.Ti-am raspuns la cele 2 intrebari ale talebig grin

| AleXei000 explică (pentru WhiteJoker):

Mai poti te rog sami spui cum fac monstrul sa mi-l plusez eu il am doar +0 sad
e ceva ce nu inteleg ce armura sa plusez cea care arata cai +0 sau cele care se gasesc in item shop? iti dau funda daca imi raspunzi si la astea 2 intrebari

| AleXei000 explică (pentru WhiteJoker):

Men am o armura de kiba+1 se poate s-o fac de naruto?

| WhiteJoker a răspuns (pentru AleXei000):

Pai Kiba e un outfit gri(de cea mai PROASTA calitate) si naruto e un outfit Orange(de o calitate destul de buna).Nu prea ai cum sa faci asta, deoarece nu stii cum sa le transformi(chiar daca ai sti e prea mica sansa sa iti reuseasca).App Kiba e +1, daca era +0 ai fi putut cu greu.
PS:Daca vrei sa dai DMG bun(sa scazi multa viata cand ataci) intra aici(vezi ca e in engleza da traduci cu un program): http://games.bbgsite.com/content/pockie-ninja/guide/true-damager.shtml
PS:Daca vrei un animal bun ia-ti un TailedBeast(de preferat cel cu 8 sau 9 cozi daca ai folosit ghidul de mai sus)

| WhiteJoker a răspuns (pentru AleXei000):

Vrei sa stii de unde poti obtine un costum/animal +18/+9/+0 (+9 si +18 nu garatat, dar sunt foarte bune si +0 la level mic)?

| AleXei000 explică (pentru WhiteJoker):

Da vreau MEN baga id de mess a meu la prieten si mai discutam daca vrei
Id:alexei999dumitru

| WhiteJoker a răspuns (pentru AleXei000):

1.Monstrul(se cheama Pet) se pluseaza la fel ca outfitul(ti-am mai zis ce inseamna), trebuie sa ai 3 monstri la fel ca sa faci unul +1.Vezi ca de la +2 sansa de reusire va scadeacrying.
2.Aia care o ai +0(personajul) il plusezi cu 2 la fel.
3.Aia care o gasesti in itemshop nu poate fi plusata, doar inbunatatita(dar nu merita imbunatatita, parerea mea)

In joc am lvl 70 cu sage naruto +18 si hebi sasuke+18 pe server 32(Dangai)