| xDanyxDany a întrebat:

o sursa power supply de 600 W duce o placa video ati radeon hd 7970? placa video cere 500W si 40Amps, pe sursa scrie putere maxima 42 Amps pe +12v si +5v. Si pe langa placa video mai duce si procesorul, placa de baza, hardul si dvd rw?

Răspuns Câştigător
| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Salut,
Pentru palca video este recomandat 500W, dar oricum nu o sa folosesasca atata. 600W sunt indeajuns pentru un PC de gaming. Deci da, poate sa-ti duca toate compontentele fara probleme.