| loeder23 a întrebat:

Prietenul meu are o problema. Totul este legat de jocul numit " Dead By Daylight ". Inainte de update-ul 1.4.1 jocul ii mergea foarte bine ( 50 fps ). Dupa update-ul 1.4.1 ii mergea groaznic ( 20 fps ). Ei bine, din aceasta cauza pun eu intrebarea pe TPU, fiindca nu stiu motivul acestei probleme. De ce? Are vreo importanta update-ul facut? A intrebat pe cineva si a i-a zis ca este din cauza update-ului. Ok, atunci cum se poate rezolva aceasta problema cu lag-ul? Daca se joaca in modul windowed, merge putin mai bine, dar este inacceptabil. Are un procesor i5-6400k, o placa nVIDIA geforce gt 730 2gb si 4 gb Ram. Va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Sa schimbe rabla aia de pc si o sa mearga mai bine.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Nu prea cred de la update, sau poate e prost optimizat, anyway, in world of tanks inainte de update-ul 9.15 jocul rula pe dx9, dupa acel update jocul ruleaza momentan cu dx11, deci din start imi da droping de la 80-90 fps-uri cate aveam la 60-65, incearca sa joci jocul in directx9 si vezi ce rezultate da, bafta.

| NuAmIdeeDeUnNumeAsaCaIlPunPeAsta11233 a răspuns:

Poate fi update-ul, adica la unele update-uri se updateaza si grafica, ori e prost optimizat.