| Catalin18527 a întrebat:

Sunt foarte trist si sper sa ma ajutati!

Mi-am facut un server de minecraft cand aveam Windows XP
si imi mergea. Dar acum mi-am bagat Windows 7 Ultimate si nu mai imi merge sa fac. Am incercat si cu hamachi / si fara dar nu stiu ce sa mai fac!

SUNT DISPERAT! ajutati-ma!

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| DaniMari1996 a răspuns:

Eu am Windows 7 Ultimate. S-ar putea sa fie de la regulile de Firewall. Daca nu le-ai creat, incearca asta: Start> Control Panel, la View by alege Small icons, pe urma Windows Firewall, Advanced settings in stanga, apoi si la Inbound Rules si la Outbound rules dai New Rule, alege Port, TCP, scrie 25565 la port, Allow the connection, bifeaza-le pe toate, pune un nume si gata.

Daca nu, ai facut port forward? Daca nu, spune ce internet ai, daca ai router spune si modelul.