| DREDR a întrebat:

Suporta aceasta palca de baza versiunea ddr3 de rami?

Gigabyte Technology Co. Ltd.

Model : P31-ES3G x.x

Version : PCI-Express

Componente:

Procesor:Intel core 2 duo e7300 (2, 7)
Ram : 2gb ddr2
Video:Amd radeon r7 240 1gb gddr 5

As vrea sa cumpar acesti rami : http://www.emag.ro/......EZYMNBBBM/

Sunt compatibili cu aceasta placa de baza?

Multumesc! :D

4 răspunsuri:
| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Tu ai placa video ddr5 si nu sti daca iti suporta placa de baza ddr3 nu suporta este ddr2

| Hitback a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Treci la somn ca nu stii ce vorbesti.

Deci nu va merge. Iti trebuie rami pe ddr2 ca sa mearga.
ce imi arati tu ca iti doresti nu va merge. Nu suporta placa de baza.
daca vrei sa mai bagi rami trebuie neaparat sa bagi maxim 2. Pentru ca suporta maximum 4gb ram.

Placa video nu are legatura cu ce memorie suporta placa de baza. Sunt altfel de memorii intre cele doua.

| Satana_Costin_1997 a răspuns (pentru Hitback):

Desteptule eu m-am referit ca nu stie ce memorie are pe placa de baza asta am vrut sa specific

| Hitback a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Daca nu ai pus semnul intrebarii unde trebuia de asta am reactionat. Pentru ca am zis ca tu compari 2 memorii diferite de la 2 componente diferite. Si ceva nu se leagă.