| eugaby7979 a întrebat:

Buna TPU vreau sa imi iau o placa video de care sa imi iau pentru jocuri am processorul AMD Athlon(tm) 64 x2 dual core 5000 + 2.60 Ghz. Stiti voi ce primiti la schimb, si inca ceva nu vreau sa imi lese comentari cei care nu se pricep.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai,iti trebuie o placa video cu 1gb memorie 128 bit gddr5 si pci express 2.0 2.1 sau 3.0 (e aceeasi chestia la pci, difera doar numele), cauta pe www.emag.ro si in dreapta ai componente pc - placi video - filtre in dreapta si alegi de acolo gddr5 128 bit siti arata ce au ei si preturile.....omg copii astia...

| eugaby7979 explică (pentru anonim_4396):

Moama mi-am luat una cu 4 gb zici ca te uiti la bec cand intri pe pc si nu a costat mult 5 mil mersi mult.

| Nicu9715 a răspuns (pentru eugaby7979):

Da ti-ai luat una la 4gb la 5 milioane pe care mai mult de 3 milioane nu dai aia 4 gb care ii are nu te ajuta cu nimic sunt sigur ca e placa nVIDIA geforce GT630-640 sau ati radeon seria HD6xxx care degeaba au 4 gb ca tot ca o placa de 3 milioane se comporta la 5 milioane ai HD7770 1gb, nVIDIA geforce GTX650 placi mediu-high end!