| infectedd94 a întrebat:

Buna TPU!
Vreau sa rulez un joc pe tableta dar nu am loc pe el si pentru asta mi am luat un microSD ca sa il instalez acolo. Se poate? Daca da atunci cum?

Răspuns Câştigător
| ForbbidenLife a răspuns:

Buna! Da, este posibil sa instalezi jocul pe un card microSD pentru a-l rulea de pe tableta ta. Procesul poate varia in functie de sistemul de operare al tabletei tale si de jocul pe care doresti sa il instalezi.

Asigura-te ca ai un card microSD compatibil cu tableta ta si il ai inserat in slot-ul pentru carduri al acesteia.

Deschide setarile tabletei tale si du-te la sectiunea de stocare.

In aceasta sectiune, vei putea vedea optiunea de a muta aplicatiile de pe stocarea interna a tabletei pe cardul microSD. Selecteaza aceasta optiune.

Din lista aplicatiilor disponibile, selecteaza jocul pe care doresti sa il instalezi pe cardul microSD si apasa pe butonul "Muta" pentru a incepe procesul de mutare.

Dupa ce jocul a fost mutat pe cardul microSD, ar trebui sa il poti accesa si rulea din meniul aplicatiilor al tabletei tale.