| maria19m19 a întrebat:

Vreau sa imi iau pe imac gta5, steamul nu imi merge, imi arata ca aplicatia este deteriorata si ma gandeam sa il iau pe joc de pe siteul official, doar ca nu sunt sigura daca va merge, cine ma poate ajuta daca stie un mod de a instala jocul. App eu am deja un cod de la jocul pe care il aveam pe fostul laptop.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Din pacate GTA 5 ca si multe alte jocuri, ruleaza doar PC-uri cu Windows. Poti sa il joci daca te descurci cu Boot Camp si iti instalezi Windows 10 pe o partie sau faci o masina virtuala cu Windows 10 si il instalezi acolo.
Daca vrei sa folosesti Boot Camp ai aici un tutorial:
https://www.youtube.com/watch?v=sPNqQw80_iA
Recomand sa faci partitia de cel putin 300GB pentru ca si Windows `10 si GTA 5 au nevoie de mult spatiu.

| maria19m19 explică (pentru Wr3nch):

Multumesc, imi va afecta cu ceva pc ul? si dupa ce instalez boot camp ul te unde pot descarca gta5?

| maria19m19 explică (pentru Wr3nch):

Nu as vrea sa pierd meniul ios, pe site ul oficial scrie ca merge si pe mac daca il cumpar dar nu as vrea sa ma risc

| Wr3nch a răspuns (pentru maria19m19):

Nu pierzi nimic, cu bootcamp alegi cand ii dai dumul daca intri pe partia cu wndows sau cea cu macos. Daca ai deja un cod probabil e inregistrat pe rockstar games sau steam. Intri pe cont si il poti descarca lejer.

| maria19m19 explică (pentru Wr3nch):

Multumesc