| Mihai0101 a întrebat:

Buna ziua ajutati-ma va rog sa aleg unul din aceste procesoare i5-8400 sau ryzen 5-2600
multumesc.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Si eu ce sunt daca pricep ce scrie pe siteurile alea de ajung sa ti le mai si dau?
Am un laptop cu r7 4800h + 1650ti, procesorul in orice joc ramane sub 50%, evident GPU-ul e bottleneck-ul dar atat am gasit pe cand am luat laptopul, si nu trece de 60-65 de grade impreuna cu placa grafica [ambele impart aceleasi heat pipeuri].
Deci cu racire adecvata AMD-ul e bun, plus litografia mai mica decat cel de la Intel.

4 răspunsuri:
| Mihai0101 explică (pentru LPCTSTR):

Multumesc da vreau o parere de la un gamer sau daca nu te superi ce ai alege? Am auzit tot felul la adresa amd si nu stiu ce sa fac ca ar fi probleme cu temperaturile e adevarat?

| Mihai0101 explică (pentru LPCTSTR):

Multumesc mult si scuze de deranj o zi frumoasa sa ai

| RealKing01 a răspuns:

Ryzen boss.