| 187VLAD a întrebat:

Am o nelamurire si nu am reusit sa gasesc un raspuns pe google.
Imi poate spune careva cum pot adauga o denumire mail-ului meu dupa @?
momentan e @gmail.com
si as dori sa schimb gmail cu numele firmei la care lucrez
este posibil sa fac asa ceva umbland prin setari sau la crearea unui cont?
sau acest lucru necesita achizitia unui domeniu?

daca da, imi puteti spune ce sectiune ar trebui sa accesez?

Va multumesc
O zi buna happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa ai un server, care sa gazduiasca mailurile si, evident, un domeniu. Tu acum iti depozitezi informatiile pe serverul gmail si asta este un fel de adresa. Daca vrei sa iti schimbi adresa, trebuie sa construiesti "casa", adica sa achiziotionezi un server, cu IP fix, sa instalezi si sa configurezi niste chestii in apache (daca nu stii programare, vei avea nevoie de un programator)