| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa schimb numele ADRESEI de gmail? Adică, acesta vreau sa schimb aa23142399@gmail.com, în ce stiu eu... nume. prenume@gmail.com

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci o alta adresa de gmail cu numele dorit.
Nu se pot modifica decat informatiile trecute pe contul respectiv, nu si adresa de mail propriu-zisa.
"Change your email address
If you want to change your email address, sign up for a new address. After you sign up for a new address, you can transfer emails and contacts from your old address to the new one."

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

E extrem de naşpa sa-l schimb!
Mersi pentru raspuns.

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Poti conecta vechea adresa la cea noua si informatiile de pe cea actuala se pot transfera pe cealalta nou creata.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

îți faci alta, asociată cu alt număr de telefon

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu chiar. Cu un numar de telefon poti face pana la 10 adrese.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fă-ți!

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am zis ca pot fi facute nu ca-mi fac.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spui tu