| DarkAngel891989 a întrebat:

Bună ziua, lume bunã.De curând mi-am cumpărat un laptop HP i5, 8 gb rami, gen 10, hard 512 bla bla bla(de la eMAG) și când mă joc un joc 2-3 ore(vorba vine) este normal ca în tot timpul ãsta ca procesorul/cooler-ul să se învârtã la maxim? Si dupã ce ies din joc se învârte dar mai ușor. Oare sã merg sã îl dau înapoi și sã îmi returneze banii? Vã mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Daca ai doar un procesor, fara placa video, este foarte normal sa se intample asta. Si in cazul meu, care am placa video pe el, incepe sa faca zgomot de la aproape orice aplicatie ce foloseste placa video

5 răspunsuri:
| DarkAngel891989 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Laptop HP Pavilion 15-eg0084nq cu procesor Intel® Core™ i5-1135G7 pana la 4.20 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 512GB SSD, Intel® Iris® Xᵉ Graphics, Free DOS, Silver

Deci pot sã stau liniștit cã nu se întâmplã nimic?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru DarkAngel891989):

Da, nu se intampla nimic, insa nu il supra solicita cu jocuri foarte exigente ca hardware.

| DarkAngel891989 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

(Înseamnã cã nu pot sã mã joc așa mult pe el)Dar într-un final l-am luat doar pentru filme/seriale și câteva jocuri gta 5, eurotruck2 și poate un cs 1, 6.

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru DarkAngel891989):

Pentru jocurile mentionate e okay, ma gandeam ca te joci ceva gen the witcher3, unde procesorul nu s-ar descurca asa bine fara o placa video dedicata

| DarkAngel891989 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Aaa,nu..Nu îmi plac jocurile de genu dar mã gândesc sã îl duc înapoi acum cât mai am ocazia și sã îmi cumpãr un laptop decent cu placã video dedicată.'.Îți mulțumesc frumos pentru ajutor și îți doresc sã ai un week-end plãcut.