| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Buna ziua TPU, am o intrebare, deci pe scurt intotdeauna mi-am dorit un PC dar banii au fost o problema deoarece piesele erau scumpe, dar acum vreo 3 zile fratele meu m-a intrebat daca nu ar fi o idee buna sa ne luam un PS 5, sunt un pic sceptic deoarece nu am mai detinut un PS in viata mea si cand m-am mai jucat pe el a fost la prieteni, am si o plasma, nu este problema dar ideea este daca merita un PS5 in caz ca nu pot sa iau un PC?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Daca vrei numai pentru jocuri atunci da, e mult mai bine pentru ca e mult mai ieftin! Daca vrei ceva mai ieftin ia xbox! E la fel de bun ca ps5 numai ca mai ieftin.
Diferenta intre cele 2 sunt controlerele, nimic mai mult!